FacebookTwitterПідписатися на RSS
Інноваційна діяльність закладу

Інноваційна діяльність педагогів Криворізького навчально-виробничого центру спрямована на використання в навчально-виробничому процесі елементів особистісно-зорієнтованого, розвивального навчання, інтерактивних методик, інформаційних технологій.

Одним із дієвих способів підвищення якості навчально-виробничого процесу та ефективності управлінської діяльності є використання можливостей сучасних інформаційних технологій.

Сучасний ринок праці вимагає кваліфікованого робітника, який би швидко реагував на зміни в комп’ютерній техніці, технологічних процесах. Тому важливу роль в навчальному закладі відводимо використанню в навчально-виробничому процесі програм САПР (професії кравецького профілю) та «Adobe Photoshop» (професія «фотограф»).

Для впровадження програм САПР своренно компютерний клас на 16 робочих місць, придбано САПР програми«Дизайнер», «Конструктор», «Розкладач», плоттер «Redseil».

Застосування САПР дає можливість скоротити час на обробку вихідних даних, базових конструкцій та моделювання виробів будь-якої складності. Дозволяє виконувати технічне розмноження лекал. Готові лекала з припусками на шви виводяться на плоттер в натуральну величину. Проводится автоматична розкладка лекал з врахуванням типунастилу.
Програма САПР використовується на уроках виробничого навчання з професій кравецького профілю, для поглибленого вивчення предмета «Конструювання одягу», курсової підготовки безробітних громадян.
Навчити учнів користуватись програмою«Adobe Photoshop»є головним завданням уроків спецдисциплін та виробничого навчання з професії «фотограф». Програма – лідер обробки растрової графіки. Всі операції виконуються швидко і якісно. Нею користуються дизайнери, поліграфісти, рекламісти, художники, фотографи.

Fotochop дозволяє працювати з палітрою, скануванням, виділенням, малюванням. В його арсеналі знаходяться сильні дії корекції та ретуші, зміни розмірів зображень. Використовується в різних версіях для всіх основних операційних систем і може працювати з зображенням під управлінням будь-якої з них.

Володіючи програмою«AdobePhotoshop», випускники навчального закладу працевлаштовуються в сучасні фотостудії, — салони, де працюють за новітніми технологіями обробки цифрової фотографії.
Учні груп перукарського профілю на уроках теоретичного та виробничого навчання успішно оволодівають електронною програмою «Cosmopolitan». При допомозі цієї програми майбутні спеціалісти навчаються правильно підібрати стрижку чи зачіску, враховуючи індивідуальні особливості клієнта. Професійні навички, творчу уяву, естетичний смак і бачення нового та прогресивного допомагає учням розвивати електронна програма з предмету « Візажна справа».

Важливим аспектом в інноваційній діяльності педагогів навчального закладу є робота над створенням програмно-педагогічних засобів навчання. Серед напрацювань –підручник «Технологія виготовлення одягу», навчально-методичний посібник «Конструювання одягу. Лабораторний практикум», посібники «Візажна справа», «Обладнання швейного виробництва».До кожного з них розроблено електронну версію. Використання електронних підручників на уроках спецдисциплін, виробничому навчанні дає можливість урізноманітнити форми і методи навчальної діяльності учнів та педагогів, забезпечує швидкість обробки інформації, дає можливість моделювати різні технологічні процеси, оптимально диференціювати навчальну діяльність учнів залежно від рівня їх підготовки та пізнавальних інтересів.

Визначною подією у житті навчального закладу було створення Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій. За час існування надавалася консультативна, практична та методична допомога в питаннях впровадження в навчальних процес передових технологічних процесів, апробації нових методик, засобів навчання, виконувалося проектування колекцій та розробка технічної документації на їх виготовлення. З великим успіхом проходили демонстрації моделей одягу для презентацій продукції різних компаній, на загальноміських та обласних святах.

В структуру Навчально-практичного центру включено Театр моди. Також в Криворізькому навчально-виробничого центрі працює Школа перукарського мистецтва, art-лабораторія флористів, фото-студія, віртуальна лабораторія кухарів. Керують роботою найбільш досвідчені, прогресивні, творчі педагоги. В плані роботи — впровадження в практику роботи новітніх виробничих технологій, передового педагогічного досвіду, сприяння розвиткові творчої ініціативи педагогів та учнів, забезпечення належної організації стажування майстрів виробничого навчання та викладачів спец дисциплін.

Впровадження сучасних форм виховної роботи здійснюється через роботу учнівського самоврядування та ради гуртожитку. Інноваційна спрямованість діяльності навчального закладу дає позитивні результати.

Кiлькiсть переглядiв: 72